Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekAnime: plánovaných 26 dílů - zatím vyšlo 24 (rok 2009)

Tak tohle anime je teď pro mě absolutní number one. Vychází zhruba od začátku tohohle roku a zatím pokračuje. Zrovna dneska by měl vyjít další díl - ježiš já se těšim.

Anime je natáčeno podle PC hry, kterou v roce 2005 poprvé vydala firma Leaf, později ještě jako hru pro Playstation 3 pod názvem Tears to Tiara: Kakan no Daichi.

Tak něco k příběhu. Hlavními hrdiny, řekla bych, jsou sourozenci Arthur a Riannon - potomci Elfského krále Pwyla, a Pwylův přítel - démonní král Arawn (můj oblíbenec). Na obrázku jsou vidět z leva: Arthur, Arawn, Morgan a Riannon.

Všechno začíná únosem Riannon a znovuvzkříšením Demonního Krále Arawna (budu se držet pojmenování Démonní král - mám to tak i v titulkách, a to proto, že titul Demon King v Arawnově případě nevyjadřuje to, komu vládne, ale to, čím je - takže jsem se přiklonila k Démonnímu králi radši než ke Králi démonů i když by to možná znělo líp), kdy Riannon je mu přivedena jako oběť. Arawn ji ale místo aby ji zabil, osvobodí od ovládání mysli, pod kterým byla, protože byla donucena prozradit své pravé jméno.

 No a tím už začíná nepřetržitý vodopád dobrodružství, které na hlavní hrdiny čeká. Protože cesta k osvobození lidí od útlaku těch nahoře je spletitá a trnitá, bude potřeba spousta odvahy, přátel a odhodlání. Arawn s oběma sourozenci zažije nejednu horkou chvilku a dojde i na pořádnou zkoušku důvěry, která se neobejde bez obětí. Víc vám už ale prozrazovat nebudu, protože rozhodně stojí za to se na to podívat a nechat se překvapit.

Postavy v seriálu jsou vázány skutečnou Britskou mytologií, kdy Arawn byl skutečně král (jeho tiutl zněl: Arawn - Death god, the king of Annovn - volně přeloženo jako Bůh smrti, král podsvětí) a jeho ženou byla Riannon. Arawnův nejlepší přítel byl podle legend Pwyl, jenže tím veškerá podobnost končí, protože Pwyl v anime opravdu nechodí Arawnovi za ženou. Další věc je Arthur... je hodně připodobňován k Artušovi z Kamolotu a když pak vytáhl Arawnův meč z kamene k dokonalosti chybělo jen jméno Excalibur. No a Morgan neboli Morgana, podle legend Artušova poloviční sestra, tady člen kmene Gael, Arthurova a Riannonina přítelkyně a druhá Arawnova žena (za ty ženský u mě trochu klesnul - v tomhle směru je moje favoritka Riannon a jen Riannon, takže další ženy jsou u mě mínusový body. Krom toho Morgana by podle legend měla porodit Artušovi dítě, ne?)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

titulky

(Maizy, 12. 12. 2009 20:25)

Pokusím se přes Vánoce dodělat 3.díl a možná i další, to už snad nebudu pořád v práci=)
Na Sainunkoku Monogatari se zatím nechystám, až dodělám TtT, mám v plánu .hack//Roots, ale to se ještě může změnit.

titulky

(Akira, 25. 11. 2009 12:30)

Díky za titulky a chci se zeptat, kdy budou další titulky k tomuhle anime a jestli také budeš překládt Saiunkoku Monogatari?